Ego twardziela | Goniąc króliczka
admin

19 stycznia 2009

Jestem twardzielem. Jestem twardzielem. Powtarzałam sobie to od rana, bo wiedziałam, że pójdę oddawać krew. Robiłam to już kilka razy, ale zawsze gdy chcą mnie ukłuć, rośnie mi ciśnienie. Mam tę najbardziej poszukiwaną grupę „O” Rh-. Ciągle jej brakuje.

Panie w stacji krwiodawstwa są bardzo miłe. Odnalazły moje dokumenty (oddawałam krew w specjalnym autobusie podczas akcji) i zaproponowały książeczkę krwiodawcy. Ucieszyłam się jak dzieciak. Jestem twardzielem!

A tu: łup! Leukocyty ponad normę, gdzieś mam jakiś stan zapalny. Nie wezmą mojej krwi.

Niech pani idzie z tą morfologią do lekarza, żeby panią zdyskwalifikował – westchnęła pielęgniarka.

Ale brzmi, co? Dyskwalifikacja. Fatalnie.

– Będę miała zababrane papiery – próbowałam pertraktować z panią doktor.

Yhmy… – potwierdziła beznamiętnie.

No, to ładnie zaczęłam moją karierę honorowego krwiodawcy! Mam przyjść za dwa tygodnie. Ale, nic to. Jestem twardzielem. Dzisiaj rano bardzo dziwnie się poczułam, gdy po wstaniu z łóżka założyłam kapcie zamiast nart. To było jak przeczucie katastrofy. No, i proszę! Zostałam zdyskwalifikowana, co moje ego przetrawia jeszcze do tej pory. Z marnym skutkiem.

Dziś przyszedł do redakcji pan ze skargą na nocne pogotowie stomatologiczne. Ciekawa sprawa, zajmę się nią. Na koniec rozmowy uśmiechnął się szelmowsko i z dumą wyciągnął wizytówkę ze zdjęciem cudnej amerykańskiej limuzyny: białej i długiej jak stonoga. Nie kryłam zachwytu.

Zawiozę nią panią do ślubu – uznał zadowolony.

A bez ślubu? Znaczy, jak będę miała taką fantazję? – spytałam z nadzieją.

Jasne! – pan najwyraźniej stwierdził, że nadajemy na tych samych falach.

To świetnie. Moje ego potrzebuje wsparcia. Jak to u twardziela. Co prawda twardziel i limuzyna jakoś mi zgrzyta cuzamen do kupy, ale efekt się w końcu liczy. Ładnie się ubiorę, wezmę pieska na rękę i każę się wozić. W końcu jest się tym twradzielem, no nie?2 komentarze do “Ego twardziela”

  1. Tina mówi:

    A nie potrzebujesz może towarzyszki (równiez z pieskiem) do wożenia sie w limuzynie? Hm?? ;-P

  2. admin mówi:

    Ta limuzyna jest naprawdę ogromna… I piękna. Wsiadaj.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats