Paweł bez nogi | Goniąc króliczka
admin

24 stycznia 2009

Paweł  bez nogi ma 27 lat i tak naprawdę to nie ma jeszcze ręki. No, niby ma, ale nią nie za bardzo rusza. Ręka jest cały czas w rękawiczce, bo dłoń strasznie marznie. Paweł stracił nogę rok temu w wypadku (jeździł TIRem i na Ukrainie zderzył się z innym TIRem). Nie ma szans na rentę, bo nie udokumentuje czterech lat pracy. Oficjalnie pracuje tylko rok. Wcześniej pracował na czarno.

Zdrowy, silny… nie myślałem, że coś się może stać. Jeździłem z „obrazkami”, pracowałem w Niemczech, to były całkiem niezłe pieniądze. Radziłem sobie.

Piszę o Pawle, bo postawił mnie na nogi, choć sam o tym nawet nie wie. Jest tak pogodny i wierzy, że wszystko będzie dobrze! Teraz zbiera fundusze na protezę nogi i nasza redakcja mu w tym pomoże.

Żona ma na głowie małego synka i mnie, starego dziada. Chcę się jeszcze na coś przydać – mówi, a oczy mu się śmieją. – Z tą protezą nie daję rady, bo ciągle się przewracam – pokazuje ordynarną rurkę wystającą z buta i kończącą się w połowie uda.

Paweł od dziecka musiał sobie radzić sam. Nawet, żeby skończyć technikum, to musiał już tak się zakręcić, aby mieć na bilety i książki do szkoły. Teraz mają z żoną tylko siebie. Bez rodziny, która by im pomogła.

Paweł trafił do mnie w momencie, gdy świat mnie przygniótł. Bo z Guciem nie jest zbyt dobrze. I ten spokój Pawła, te jego łagodne oczy i bijąca z nich dobroć, jakoś mi pomogły. Pokazały, że to cholerne życie tak czy siak, toczy się dalej. I że cały czas będzie się w nim przeplatało dobro ze złem, szczęście z dramatem.

Do historii Pawła dam wam link, jak tylko napiszę reportaż.  Może wy też mu będziecie mogli pomóc? Warto. Właśnie przysłał mi sms, podpisując się „Paweł bez nogi”.

A teraz trochę statystyk: dobiliśmy do 31 tysięcy odsłon bloga! Licznik pokazuje właśnie 13,5 tysiąca gości. Od kilku tygodni czyta bloga regularnie… Kuwejt! Pozdrawiam czytelnika serdecznie! Mamy też nowych czytaczy w Japonii, Chinach, Emiratach Arabskich i Federacji Rosyjskiej. Goście z Japonii i Chin bardzo skrupulatnie przeglądają wszystkie strony! Kocham takich czytelników. Zobaczcie: Polacy są wszędzie! I są bardzo ciekawi świata i ludzi. I widać, że jak coś polubią, to są wierni. Mojego bloga polubili. Super!2 komentarze do “Paweł bez nogi”

  1. lucyolejniczak mówi:

    Zmartwiłaś mnie. Co z Guciem? Mam nadzieję, że już się się poprawia? Trzymam kciuki.

  2. admin mówi:

    Lucy, Gucio jest cały czas na OIOM. Teraz jakby lepiej. Trzymaj, trzymaj kciuki. Jesteś kochana!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats