Idzie prima aprilis | Goniąc króliczka
admin

18 marca 2009

Wczoraj Szef nam przypomniał, że zaraz jest prima aprilis i potrzebny nam jajowy primaaprilisowy tekst. Ha! Musimy być ostrożni. Niestety, „Tygodnik Siedlecki” dla wielu czytelników jest po prostu wyrocznią, więc z tych jajcarskich tekstów, bywa, wychodzą niezłe jaja.

Wiele lat temu gazeta napisała na prima aprilis, że z cyrku, który odwiedzał Siedlce, uciekł krokodyl. Gad miał tu wielkie szanse na przeżycie i przemieszczanie się rzeką Muchawką i Liwcem, informacja brzmiała bardzo wiarygodnie. Gdy tydzień później odwołano stan zagrożenia krokodylim primaaprilisowym żartem, do redakcji zgłosił się rolnik. Wściekły jak diabli! I od progu straszył procesem i wielkim odszkodowaniem. Bo tak się przestaraszył grasującego krokodyla, że nie wychodził karmić świń, które starciły na wadze i były na granicy wycieńczenia. Ups.

Kolejny dowcip miał jeszcze gorsze skutki. Gazeta zamieściła portret pamięciowy gwałciciela, który w okolicach pewnego lasu czaił się tylko na panów. Nie molestował pań, ino tę męską płeć. Portret pamięciowy ukazywał twarz strasznego brzydala, który nie miał się prawa urodzić z tak rażącą nieprzystojnością. Po prostu z księżyca wzięty. No i masz ci los! Zdesperowani panowie wzięli i złapali domniemanego gwałciciela, bo podobny do portretu był. Bęcki mu spuścili i powiadomili zaskoczoną policję. Ups.

Innym razem napisaliśmy o grupie Wolna Inicjatywa Erotyczna, która szukała lokalu na swój bal. Specyfiką imprezy miało być to, że uczestnicy balu od początku do końca mieli bawić się nago. A Siedlce od wieków są miastem tzw. kościołowym, czyli wpływy duchowieństwa na życie społeczno-polityczne jest tu ogromne. I jak tu pod nosem księży biskupów taki świński bal zorganizować? (W dodatku wtedy rządził ZChN i oficjalnie mówiło się nawet o świadectwach moralności dla nauczycieli.) Do restauratorów wydzwaniał nasz Piotruś i jako szef Wolnej Inicjatywy Erotycznej był bardzo przekonujący. Tak bardzo, że lokalu nikt mu nie chciał wynająć. Gdy to opisaliśmy, odezwał się do nas bardzo fajny wójt i zaproponował, że ugości WIE w swojej gminie. Kiedy mu wyjaśniliśmy, że to był żart, był  niepocieszony. Ups.

Sami widzicie, że żart na prima aprilis, to wielka odpowiedzialność. Dlatego siedzimy i dumamy z pewną doza ostrożności. A może wy macie jakiś pomysł?1 Odpowiedź do “Idzie prima aprilis”

 1. rumcajs hanka mówi:

  WIRUS

  Jeżeli dostaniesz e-maila ze słowem ‚Bad Times’ należy nie czytając niezwłocznie usunąć natychmiast po otrzymaniu. By można było zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, poniższą informację należy niezwłocznie przekazać wszystkim znanym sobie użytkownikom poczty elektronicznej znajdującym się w książce adresowej. Ponadto należy poinformować wszystkich przyjaciół, krewnych i sąsiadów.

  Jeśli przestanie działać system poczty elektronicznej, wiadomość należy przekazywać dalej za pomocą faxu. Chodzi o dotychczas najbardziej niebezpieczny wirus e-mailowy. Obecnie nie ma środków zaradczych. Formatuje on dysk twardy i usuwa wszystkie dane. Nie tylko dane tam zawarte, lecz również dane na dyskietkach leżących w pobliżu PC.

  Wirus ustawia termostat lodówki na temperaturę, w której topnieją zapasy lodów i kwaśnieje mleko. Rozładowuje chipy kart płatniczych, rozmagnesowuje paski magnetyczne kart kredytowych, przeprogramowuje PIN kart EC, zmienia ustawienie głowicy magnetowidu i wskutek wytwarzanych drgań rysuje odsłuchiwane aktualnie CD.

  Wskutek zniekształceń czasoprzestrzeni odbiera poczucie czasu i znika poprzez otwór w jelicie cienkim. Uprzednio przesyła byłej dziewczynie/byłemu chłopakowi Twój aktualny numer telefonu. Wirus ten odsłuchuje wiadomości z automatycznej sekretarki i kasuje je. Wsypuje środki przeciw zamarzaniu do akwarium. Wirus wypija całe piwo i przed wizytą znajomych kładzie Twoje brudne skarpetki na stole w dużym pokoju. Gdy zaśpisz, wirus ukryje kluczyki do samochodu i spowoduje zakłócenia w radiu samochodowym, tak że stojąc w korku będziesz słyszeć tylko jednostajny szum.

  Ten groźny wirus obleje Twoje szkła kontaktowe klejem Super Glue. Wsypie powodujący swędzenie proszek do pudru. Zamieni szampon z pastą do zębów, tą zaś z pastą do butów. Zarezerwuje hotel za pomocą Twojej karty kredytowej. ‚Bad Times’ powoduje swędzące podrażnienie skóry, egzemy i anginę ropną. Wirus pozostawia otwartą pokrywę muszli klozetowej, a suszarkę do włosów niebezpiecznie blisko wanny pełnej wody. Wirus jest podstępny i subtelny. Działa w sposób przerażający. Jest koloru fioletowego. To tylko niektóre skutki jego działania. Proszę działać zgodnie z instrukcją i przekazać ją wszystkim znajomym posługującym sie internetem. Bądź czujny! Bądź bardzo ostrożny! Licho nie śpi!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats