Czasem bierze mocniej… | Goniąc króliczka
admin

3 czerwca 2009

Boguś mi pewnie łeb ukręci, ale niech ma pretensje do Justyny. Po co wysyła męża po test ciążowy w sezonie grypowym?

Opiszę to, bo to grzech, żeby się taka historia zmarnowała.

Otóż grypa panowała w pełni, w aptekach kolejki, a Justyna doznała objawienia i wysłała Bogusia po test ciążowy. Co by objawienie przyklepnąć. Boguś, czując, że wypełnia nie lada misję, tup tup tup – do apteki dziarsko wkroczył.

Poproszę test ciążowy – przebił się przez ogólne pokasływania i kichania.

Mocniejszy czy słabszy? – pani aptekarka spojrzała na niego zmęczonym wzrokiem.

Boguś zdębiał. O mocy testu nic mu Justynka nie mówiła. Patrzył na panią magister i intensywnie myślał. Pani magister patrzyła na niego i najwyraźniej traciła cierpliwość.

No! Tak słabiej pana wzięło czy tak mocniej? – sprecyzowała swe oczekiwania.

Boguś się lekko spłoszył na tak intymne pytanie, a apteczna klientela za jego plecami ryknęła nieopanowanym śmiechem. Pani magister wówczas niepewnie zapytała:

To co pan chciał?

Na szczęście Justyna otrzymała jednak test ciążowy, a nie środki przeciw grypie.

A jeśli już mowa o dogadywaniu się, to jestem na świeżo po totalnych absurdach, które wychodzą w sprawie jelonka (ciężki przypadek głupoty opisany wcześniej). Wszyscy umywają ręce i odsyłają mnie do kolejnych instytucji. Apogeum nastąpiło, gdy referat ochrony środowiska odesłał mnie do… Biura Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności. Zaintrygowana mocno dzwonię tam i pytam szefa z całą powagą:

No i czemu pan nie łapał jelonka?

Po długiej chwili milczenia, facet pyta z równie śmiertelną powagą:

… A ten jelonek gryzł ludzi?

I od razu wiedziałam, że się dogadamy.  Fajny gość, jak Boga kocham.

A finał Bogusiowej wycieczki do apteki jest taki, że Justyna ma co jakiś czas opis na gg: „Kwaśne jest pyszne”.  A raz nawet opowiadała mi, jak płakała ze szczęścia, gdy jadła kwaszoną kapustę. Na ulicy się rozpłakała. Ale ją wzięło! Chyba jednak mocniej.3 komentarze do “Czasem bierze mocniej…”

  1. Ewa W. mówi:

    Zaczynam myśleć, że w/w Boguś rzeczywiście Pani „łeb ukręcił”… Przez tyle dni nic nie napisać? Szkoda, wielka szkoda, bo czyta się cudnie! A jak się czyta rano- dobry humor przez cały dzień gwarantowany.

  2. Ewa W. mówi:

    Jestem prawie przekonana o słuszności moich domysłów. Chyba trzeba zgłosić odpowiednim służbom zaginięcie naszej wspaniałej dziennikarki Marioli Z. Już prawie dwa dni brak jakiejkolwiek odpowiedzi. Dotychczas to się nie zdarzało. A może to wina kurczaków- prawie orłów?

  3. admin mówi:

    he, he… wypada przeprosić za milczenie… ale okoliczności przyrody mnie przerosły… rany, ale się dzieje!!!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats