Krajzega dobra jak krem odmładzający | Goniąc króliczka
admin

27 maja 2008

No to kupuję krajzegę. Jezus Maria! Popatrzyłam na stertę drewna zwiezionego na Smocze Pole na opał, na moją piłę spalinową i pomyślałam: potrzebuję krajzegi.

Okazuje się, że krajzega to nie jest prosta sprawa. Nie wiadomo, gdzie o nią pytać. Pomagają mi koleżanki. Właśnie przed chwilą dzwoniła Ewa. Wstrząśnięta.

Słuchaj! Wszyscy faceci podnoszą ręce i krzyczą: niech pani tego nie robi! A broń Boże! To podobno jakieś straszne urządzenie!

Ewa jest bioenergoterapeutką, ma łagodne sarnie oczy i niesamowicie dobre serce. I wszystko to widać, jak na dłoni. Wyobrażam sobie miny mężczyzn, gdy Ewa z całą swą łagodnością i delikatnością pytała, gdzie można kupić krajzegę. Jeden z panów zapytał nawet bezczelnie:

A co pani będzie tą krajzegą robić?

Chłopa rżnąć – odparowała ze złością.

Ewa jest w separacji z mężem i wszelkie sugestie, że może sobie z czymś nie poradzić (w podtekście czytaj – jest niesamodzielna) wywołują u niej białą gorączkę. Ewa rzeczywiście radzi sobie świetnie.

Niemniej krajzega dalej jawiła nam się jako twór mityczny. Wieczorem zadzwoniła Małgosia. To wzięta scenarzystka, pracująca także przy takich telewizyjnych hitach: „Jak oni śpiewają” (poprzednie edycje) oraz „Gwiazdy tańczą na lodzie” (obecne edycje).

Wiesz… Tak mnie naszło, że w naszym wieku, to oznaki starzenia mogą się pokazać – stwierdziła zafrasowana. – I wyobraź sobie, biegam po sklepach i kupuję kosmetyki. W manię wpadłam. Tu krem przeciwzmarszczkowy, tu antycelulitowy, tu balsamik….

Taaa…. – przytaknęłam markotnie na myśl o tych oznakach, co to mogą w tym wieku wyjść.

A ty, co kupujesz? – zapytała jak kobieta kobietę.

Krajzegę – ożywiłam się, że mogę z kimś o tej mitycznej cholerze pogadać.

Po chwili milczenia Małgosia zaczęła chichotać.

… Pilling to ona też może zrobić – wyła już w kucki przy słuchawce.

Radykalny – dodałam kwicząc.

Małgosia kupuje kremy, a ja krajzegę. Trzy tygodnie temu obłowiłam się w kosę spalinową. Czyli jakąś logikę z zakupach przejawiam. Może tylko kierunek trochę nie ten…

PS. Zadzwonił właśnie pan Jarek z mojego ulubionego sklepu z narzędziami (świetnie ostrzy łańcuchy do piły spalinowej). Wynalazł mi pana Grzesia, który krajzegi robi. Będę ją miała w lipcu.

Jezus Maria!

Sami widzicie tę stertę drewna. Aslanek, nazywany Panem Kierownikiem, pilnuje jej zawzięcie. Krajzega naprawdę by się przydała!

Ta krajzega naprawdę jest potrzebna8 komentarzy do “Krajzega dobra jak krem odmładzający”

 1. Tina Bauer mówi:

  Jaki Aslenek jest słodziutki na tym drewnie!! ma niezły punkt widokowy, na całe Smocze Pole.
  Oglądałam filmik z szalejącymi piesiami na stronce, cudownie znowu widzieć te pyszczeczki 😀 Całuje wszystkie mokre noseczki na Smoczym

 2. admin mówi:

  Teraz najlepiej widać, dlaczego nazywamy Aslana Panem Kierownikiem. Tylko mu aktówki brakuje. Tina, smocze pyszczeczki też tęsknią za Tobą. Może na oblewanie krajzegi (żeby się nie rozeschła, sama rozumiesz) przyjedziesz?

 3. Magda od Tomka mówi:

  Tomek (chyba jedyny facet) jest zachwycony Twoim pomysłem kupna krajzegi. Ba! Zafascynowany!!! W niedzielę, przedstawiając mi swój projekt układu na naszej działce, wskazał palcem na puste miejsce na kartce i stwierdził: tu bedzie stała komóreczka, a w niej krajzega…Mina mi zrzedła.
  On jest gotów przyjeżdżać do Ciebie i na tej krajzedze rżnąć !!!
  Ja chyba pójdę na kurs pierwszej pomocy z bandażowaniem.
  Całuję i ukłony dla Pana Kierownika.

 4. Tina Bauer mówi:

  Pewnie, chętnie! tylko z sesją sie muszę ogarnąć :/

 5. admin mówi:

  Madziu! Wybacz, ale chyba zatelefonuję do Tomka, żeby pogadać z kimś równie entuzjastycznie nastawionym do kupna krajzegi! Wybiorę taki termin, żebyś bez nerwów oglądała ulubiony film, a my w tym czasie obgadamy te wszystkie wałki, silniczki i średnicę pił tnących. Jezu! Aż mi ciary po plecach ze szczęścia chodzą!

 6. admin mówi:

  Tina! Czekamy!!!

 7. Ewa Sarnie Oczy mówi:

  A, niech Cię!!! Ale mi dałaś! Wiesz , że z blogami jestem na bakier, ale się doczytałam!!! Niechcący otwieram stronę i oczy ze zdumienia?! SARNIE OCZY???? Ale do dziś nie wiem czy krajzega już jest na miejscu? Nawet nie pokazałaś, chytrusie! A drzewo porżnięte. Ale niech Ci tam. Pa Całuski i drapanko za uszkami.

 8. admin mówi:

  Krajzega przeszła na plan finansowy przyszłego roku. Od razu wiedziałam, że jak od razu nie wyjmę kasy i nie zapłacę, to ją wydam na inne duperele. Ale, całe życie przed nami! Krajzega też!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats