Twardzielka Julia Pitera | Goniąc króliczka
admin

29 czerwca 2010

Kocham Julię Piterę! Zaczynam od wyznania, ale nie mogłam się powstrzymać. Wczoraj prowadziłam spotkanie z panią minister i jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Nie dość że z niej twardzielka, to jeszcze pełna uroku, o błyskotliwej inteligencji i bardzo życzliwa wobec ludzi. I wiecie co? Julia Pitera czyta teraz „Jak to robią twardzielki”!!!

Twardziele mnie generalnie zaskakują. Oto szef siedleckiej Straży Miejskiej, znany twardziel, wychowuje właśnie małe osierocone ptaszki. Muchówczeki niejakie. Nosi ich zdjęcie  w telefonie komórkowym, jak siedzą takie tłuściutkie i otwierają dzióbki piszcząc „mama! mama!”.

– A mamusia nie wróciła do gniazdka – tłumaczy zafrasowany komendant. – Albo kocur ją zeżarł, albo coś się stało.

Gdy pierwszy „synuś” wyfrunął z gniazda, komendant był dumny jak paw.

– No, poleciał! – opowiadał prężąc pierś.

Zaraz potem poleciały dwa pozostałe.  Pozostały mu zdjęcia w komórce i myśl, że może czasem młodziaki przelatują nad domem.

A Julia Pitera jest cudna. Jest niesamowicie odważna. I uczciwa na wskroś! Te cechy cenię w ludziach najbardziej. Z przyjemnością wręczyłam jej „Twardzielki”. Spotkanie odbyło się w NoveKino Siedlce przy sali pełnej ludzi. Zrobiło się klimatycznie i półprywatnie, bo nie pytałam o politykę. Julia Pitera odpowiadała szczerze, zaczem zaczepnie, czasem ze spontanicznym śmiechem. To twardzielka z klasą. Cieszę się, że poznałam ja osobiście. I że przeczyta moje „Twardzielki”.6 komentarzy do “Twardzielka Julia Pitera”

 1. Kasia Hordyniec mówi:

  Podziwiam Julię Piterę i bardzo ci zazdroszczę, że miałaś okazję ją spotkać. Ja na Twardzielki muszę czekać do końca wakacji, bo wtedy mąż jedzie do Polski i obiecał mi upolować jedną 🙂

 2. admin mówi:

  Kasiu, wiesz że są ludzie, których lubi się od pierwszego spojrzenia. A bo to jakiś błysk w oczach, a to uśmiech po prostu z serca… No i pani Pitera taka jest! No lubię ją i już!

 3. lucyolejniczak mówi:

  Ja też tak mam:)Kiedy zobaczyłam Cię po raz pierwszy, od razu polubiłam, mimo że wyszłaś do mnie z kijem :))

 4. admin mówi:

  Oj, spodobałaby ci się pani Pitera! A jakie ma poczucie humoru! A tego kija to rzeczywiście mocno zapamiętałaś! Chyba robię z nim wrażenie… he.. he…

 5. Artur Klepacki mówi:

  Byłem, słyszałem i widziałem, żal byłoby nie zapisać fotograficznie tak świetnej, pełnej ciepła i otwartości rozmowy.

  A tu mała niespodzianka 😉 :
  Spotkanie z Julią
  trochę fotografii z tego spotkania.

  polecam do wykorzystania na blogu:

 6. admin mówi:

  Och, dzięki za linka! :)))

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats