Szukam gałęzi | Goniąc króliczka
admin

2 kwietnia 2011

Szef kazał mi się wieszać.

– Poszukaj jakiejś gałęzi – zaproponował z troską. – Bo na tej twojej wsi to chyba tylko gałąź znajdziesz.

Ładne rzeczy. Nie ma mnie tydzień w robocie i już każą się wieszać. Ja tu żale wywalam, jak mnie w krzyżu łupie, a Szef z gałęzią wyskakuje.

– Ja to się na drążku wieszałem – kontynuuje Szef. – Bo, rozumiesz, ten odcinek krzyżowy musisz rozluźnić. Wieszaj się.

Uff… To o takie wieszanie chodzi! Co za ulga. Ciso jednak był w pierwszej chwili taki między oczy, więc szybko dzwonię do Krzysia po dobre słowo.

– Tęsknicie za mną? – pytam płaczliwie.

– Tęsknimy – mówi Krzyś, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jednym okiem patrzy na monitor komputera, a drugim uchem mnie słucha.

– Kochacie mnie? – upewniam się.

– Kochamy – zapewnia Krzyś.

No! To trochę mi lepiej! Rozejrzę się za tą gałęzią.

Wczoraj w Siedlcach odbyło się Pierwsze Siedleckie Dyktando. Patrzę i oczom nie wierzę. Mój dawny kolega redakcyjny przystępuje do pisania!

– Przecież jesteś dyslektykiem! – jęczę na wspomnienie błędów, jakie Janusz sadził.

– Przeszło mi! – bije się w piersi i dumnie wypina klatę.

– Akurat!

– No,  w miarę pisania mi przechodziło – zaklina się na wszystkie świętości. – Jeszcze wygram! Zobaczysz. A wtedy stawiasz beczkę wódki.

– Stawiam – zgadzam się i przybijamy żółwika.

Jeszcze podczas pisania, Janusz zerkał na mnie, kiwał zadowolony głową i podnosił kciuk do góry. Jasna cholera! Naprawdę mu przeszło?

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że nie przeszło na tyle, by Janusz wygrał. Uff… Beczka wódki zostaje u mnie. Jasio musi jeszcze trochę więcej pisać:)).

A ja idę tej gałęzi szukać. Powieszę sobie trochę. Bo jeszcze Szef w dobre wierze zapyta, czy się wieszałam, to co mu powiem?6 komentarzy do “Szukam gałęzi”

 1. Ewa mówi:

  Nie szukaj gałęzi. Na niżej załączonym zdjęciu (wpis z 8 marca) widać schody, z których możesz skorzystać. Przynajmniej powisisz w cieple i wiatr nie będzie Tobą bujał 😉

 2. admin mówi:

  Hehehhehe:). O tym bujaniu nie pomyślałam, jakoś głupio bujać, faktycznie. Zakupiłam hula hop i mam obitą kostkę, bo to cholerstwo nie chce się kręcić i ciągle mi spada! Nigdzie nie ma instrukcji, jak kręcić hula hop, żeby nie opadało! Nawet w internecie! Co za rozczarowanie!

 3. lucyolejniczak mówi:

  Hula hop Ci spada? Za mało kręcisz tyłkiem, kochana:) Chyba też sobie kupię, bo pamiętam, jak jeszcze chodziły dinozaury po świecie, a tygrysy szablozębne szczerzyły owe zęby, że też miałam hula hop i umiałam kręcić.
  A nie wieszaj się tak całkiem, co?

 4. admin mówi:

  Dzisiajj zrobiłam 20 kółek na hula hop. Chyba załapałam o co kaman:))

 5. bolek białas mówi:

  Coś długo wisisz i wisisz. Na zdrowie

 6. admin mówi:

  🙂 No właśnie dostaje mi się za to, ale jeszcze do końca tygodnia powiszę 🙂

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats