Mściciel mi został | Goniąc króliczka
admin

17 lipca 2009

Kogut idiota mi został. Albo mściciel. Mści się za to, że nie był pupilem. A ja, cholera, po prostu się pomyliłam i pupil odjechał. A idiota został!

Kogutków wyrosło mi pięć. Po rzezi niewiniątek kurek też zostało pięć.

Niedobrze – westchnął Jędruś, który mnie kurnikiem zaraził (to przez niego zachciało mi się jajek od własnych kokoszek i przeszłam cały ten cyrk z odchowywaniem jednodniowych piskląt).

Zaraz wyjaśnił, dlaczego niedobrze. Chodziło o kogucią naturę i temperament.

Będą walczyły między sobą do krwi, a kury, za przeproszeniem, będą dupy ciągały po ziemi.

Pięknie!

Na pięć kurek to i jeden kogut, to aż nadto – zawyrokował Jędruś.

No i myśl teraz człowieku, co z czterema zrobić.

Zaciukać! – sąsiad nie miał wątpliwości.  – Rosołek będzie.

Ale jak tu zaciukać i zjeść, jak kogutki mnie kochają? Gdy tylko wychodzę na werandę, zaczynają piać i mnie wołać? Jeden zawsze piał najpiękniej. Pupil. Ten w garnku nigdy nie skończy!

Kogutki uratował Stasio, który w rodzinie ma miłośnika zielononóżek. Wczoraj przyjechał po cztery zbędne kawalery. Kogutki odjechały, a ja tu nagle słyszę z kurnika obce pienie. Niezdarne, zachrypnięte, niewyrobione. O, masz! Jakaś oferma została!Bo problem był taki, że one wszystkie są identyczne.

Rano oferma pokazała, co potrafi. Podziobała kury, a mnie chciała wygonić z kojca. Idiota! Na mój widok nie pieje, tylko się stroszy. Właśnie doznaję uczuć, które pozwalają wsadzić kurę do gara i zjeść nawet z satysfakcją. Ale zobaczę, jak sytuacja się rozwinie.  W końcu bierze odwet za faworyzowanie rywala. Staram się go zrozumieć.

Idiota nic, tylko pręży muskuły!

Idiota nic, tylko pręży muskuły!

Tak wygląda ten idiota.

Dzisiaj dojedzie do mnie Ania z Sanoka. Jurto o 6 rano wyjedziemy do Sopotu, do Guciowej. Wiola szaleje przy wystawie, ale potem mamy się spotkać na grillu w Rewie, u Basi. Pobędziemy nad morzem do czwartku.6 komentarzy do “Mściciel mi został”

 1. Nitencja mówi:

  ZAZDROSZCZĘ!!!!!!! ZAZDROSZCZĘ !!!! A ja się w niedzielę będę tłukła pełnym pociągiem do domu bo już nie było kuszetek ani sypialnych buuu. I co to w ogóle za frajda być nad morzem tylko 1 dzień ? buuuu

 2. Ewa mówi:

  Może ten kogut nie jest idiotą tylko ma ADHD? To ostatnio przecież modne usprawiedliwienie dla wszystkich niewychowanych… Ale jest piękny!

 3. admin mówi:

  Nitencjo! Kochana! Jak cudnie było się z tobą spotkać, choćby tych kilka minut. A jak robimy za rok? Zorganizujemy sie jakoś na dłużej? Pozdrowienia dla szanownej Mamy i Babci!
  Podziwiałam was, sędziów w ten ulewny dzień. Ale nasze spotkanie trwało zdecydowanie za krótko!

 4. admin mówi:

  Ewo! On jest po prostu wredny, ot co!

 5. Ewa mówi:

  A może miłośnik zielononóżek, który zaopiekował się pozostałymi kogutami, zgodzi się na wymianę? Warto by spróbować, bo pupila zawsze szkoda…

 6. admin mówi:

  Stasio opowiada:
  – Szwagier dzwoni i mówi: wiesz, jest tu taki jeden skurczybyk, pieje jak jaki głupi.
  – To pupil! – wzruszyłam się.
  No i Stasio mi przypomniał, że jak jednego kogutka trzymałam to się zawahałam. Fakt. To musiało być przy Pupilu. I go spakowałam.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats