Deeeeszcz!!! Deeeeszcz! Deeeeszcz!!! | Goniąc króliczka
admin

18 lipca 2010

Deeeeeszcz!!!! latam tak po Smoczym Polu i drę mordę: deeeeszcz!!! Psy szczekają, kury się schowały do kurnika, a ja kwilę  ze szczęścia. Deeeeszcz!!!! Ale Bachor był jeszcze lepszy.

Jak tylko chmury nadejszły, Bachor, Tina i ich psy wybrali się na łąkę pod las. Powitać ulewę po królewsku: z pokłonem, nagą klatą i w pląsach. Bachor w samych gaciach, Tina w spodenkach i bluzeczce na ramiączkach i w kucykach. Patrzyłam jak biegną w podskokach i tylko się uśmiechnęłam. Zadzwoniła moja matka, która od godziny sprawdzała ile może, czyli siłę moich nerwów. Bo w Siedlcach już padało.

– U mnie pada – wzdychała niewinnie

– U mnie nie – syczałam uprzejmie.

Po kwadransie zadzwoniła znowu.

– U mnie do pół godziny pada – znowu ta satysfakcja w głosie.

– Widzę! Widzę nad Siedlcami chmury – grzecznie łykam wszystkie przekleństwa, których przy rodzicielce nie wypada mi wymawiać.

Po kolejnym kwadransie nie czekając, co powie od razu krzyczę do słuchawki:

– U mnie nie pada!

– …O! Skąd wiedziałaś, że to ja? Hmm.. to zadzwoń, jak zacznie padać.

Nie wytrzymała i sama znowu zadzwoniła.

– No, zaczyna kropić – akurat już zaczynałam stepować z radości.

Porozmawiałyśmy o deszczu i gdzie więcej napada, u niej, czy u mnie, no i tak ominęło mnie najlepsze.  Cholera! Tylko z opowieści znam. Bachor ponoć latał pod tym lasem nago i tarzał się w mokrej trawie.

– Chciałam mu zabrać gacie, ale skubany tak zasuwał, że nie dałam rady – poskarżyła się Tina. – Biegał i machał gaciami.

No i sami widzicie. Zawsze ominie mnie to, co najlepsze.

A na Facebooku ( i na blogu Kasi Hordyniec  obok) jest recenzja”Gonić króliczka”! Cudna recenzja!

Już ją zamieszczam:

http://notatkicoolturalne.blox.pl/2010/07/Gonic-kroliczka-Mariola-Zaczynska.html

Kasiu! Dzięki! Sprawiłaś mi taka radość, że teraz chyba ja polecę w te trawę bez gaci. Z czystej radości, ofkors!6 komentarzy do “Deeeeszcz!!! Deeeeszcz! Deeeeszcz!!!”

 1. Kasia Hordyniec mówi:

  Po pierwsze primo – prosze bardzo, taka recenzja to sama przyjemność, bo mi się podobało
  Po drugie primo – patrz jaka jestem domyślna i zapożyczyłam zdjęcie z fb, bo faktycznie jest udane. Taka Zosia samosia decyzyjna jestem
  Po trzecie primo – oczywiście Egzamin z życia a nie dojrzałości, skąd mi się to wzięło. Cudny serial, razem z córką zasiadałyśmy co tydzień, taki dla matki i córki. Chętnie poznałabym scenarzystkę i szkoda, że już go nie ma na antenie.
  A po czwarte wiadomo co – jaki by to był piękny widok, gdybys bez tych gaci latała po deszczu. Może jednak?

 2. admin mówi:

  Nie wiem czy piękny, ale ciekawy, to i owszem. Zwłaszcza dla tych wszystkich starych kawalerów, co to są kolorytem każdej wsi:))).
  Małgosia na pewno się ucieszy z poznania ciebie. Oj, Kasia, my musimy opracować twój pobyt w Polsce ze szczegółami coś mi się widzi. To będzie intensywny pobyt….

 3. Ewa mówi:

  Menopauza powstrzymana.
  Po tym wytęsknionym deszczu mam sterty ubrań do prania- dzieci cieszyły się bardzo intensywnie, jednak nie tak oszczędnie ubrane jak Bachor. A że przebierały się po kilka razy… Przed następnym deszczem dam im do przeczytania powyższy tekst. Może się zasugerują?

 4. admin mówi:

  Jak zwykle mnie ubawiłaś:)) Przed naśladowaniem Bachora ostrzegam: ma on teraz mnóstwo fanek i Tina zaczyna się niepokoić, widzę to! Myślę, że na drugi raz jednak go dorwie i chlaśnie mokrymi gaciami przez plecy:))

 5. ania_z_es mówi:

  a ja chcialam dodac, ze wlasnie z pewnej slicznej pupy wyciagalam wstretnego nazartego kleszcza!!! uwazaj bez tych gaci!

 6. admin mówi:

  Założę się, że ta śliczna pupa była w gaciach!:) Kleszcze na takie otwarte pośladki… ee… nie, złe słowo! Na takie odkryte pośladki chyba nie siadają! Więc jednak bez gaci!

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats