Ale było:)) | Goniąc króliczka
admin

23 lutego 2013

W „Szkodliwym pakiecie cnót” jest bardzo dużo wątków, więc mieliśmy kłopot, które wykorzystać w trailerze książki. A zwiastun postanowiliśmy nagrać sami. Operatorem i montażystą był oczywiście Andrzej Jastrzębski, a moi najbardziej zwariowani przyjaciele zgłosili gotowość wykrzesania z siebie talentów aktorskich. I wykrzesali! :))) Ubaw mieliśmy po pachy.

Kręciliśmy w domu Justyny.  Przy ujęciach z „mumią”, chcieliśmy wytworzyć klimat grozy. Jędruś krzyczy „Akcja!” i natychmiast zapada cisza. Gosia łomocze w drzwi… I nagle zza jej pleców słychać:

– Hrrrryyyy…. fiiiii…. hrrryyyy…  fiiiii…

Wyobraźcie sobie, że to chrapał pies Justyny:))). Bokser Elmo. Ależ on ma nerwy! Dodajmy, że legowisko miał w pobliżu drzwi gabinetu, które „zagrały” w trailerze, więc siłą rzeczy był tam ruch i zamieszanie. A on słodko i głęboko spał, i chrapał!

Ale najdziwniejsza rzecz się stała, gdy nagraliśmy na końcu Hanię Mańkowską-Pliszkę, antropolożkę, która w książce występuje jako Hanna Jaskółka. Ona pracuje na co dzień z kośćmi, takimi z cmentarzysk, wykopanych z miejsc pod budowę, itp…. I opowiadała, że niektóre „kości” płatają figle. Najwięcej kłopotów sprawiły jej szczątki dziecka sprzed paru wieków. Nie dały się „sfotografować” na RTG! Nijak! A inne kości nie lubiły muzyki poważnej, ciągle wyłączały jej odtwarzacz. Inną tolerowały.

I wiecie co? Ile razy Jędruś montował trailer i „grzebał w kościach”, program mu się zawieszał! I nawet się baliśmy, że trzeba będzie wszystko robić od nowa! Takie numery!

Muzyka do trailera to zmiksowane dwa utwory (Konstruktorzy atomowi i Podoba mi się) kapitalnego siedleckiego zespołu PodobaMiSie, finalistów „Must be the music”. Nasze energie bardzo do siebie pasują:))

A oto efekt naszej pracy! Zobaczcie jakich mam niesamowitych przyjaciół! I zagadka dla was: a gdzie jestem ja????2 komentarze do “Ale było:))”

  1. Dorota Zamojska mówi:

    Czyżby mumia?
    Trailer świetny, ale mnie do czytania Pani książek zachęcać nie trzeba, już nie mogę się doczekać kiedy do mnie dotrze i będę czytać! Szkoda, że na tę frajdę tak długo trzeba było czekać!

  2. admin mówi:

    🙂 Pani Dorotko odrębnym tematem jest cykl wydawniczy:))) Za miłe słowa dziękuję bardzo! A mumia… niby „z twarzy nie podobna do nikogo”, a strzał w dziesiątkę:)) To JA:))))

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.


FireStats icon Działa dzięki FireStats